Pittsburgh Üniversitesi Burslu Ziyaret Programı 2016

Pittsburgh Üniversitesi Burslu Ziyaret Programı 2016

Pittsburgh Üniversitesi Burslu Ziyaret Programı 2016

Amaç                                                                                                
Baş boyun kanserleri burs programının temel amacı; ülkemizde baş boyun kanserlerinin ileri düzeyde tedavi ve rehabilitasyonunu, çok disiplinli (multidisipliner) tümör konseyi yaklaşımıyla, gerçekleştirecek programlar ve ekipler oluşmasını ve yaygınlaşmasını sağlamaktır.

Kapsam
Pittsburgh Üniversitesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Departmanı (Pennsylvania, ABD) ile varılan uzlaşı sonucunda; ülkemiz KBB uzmanlarından ilana başvuran ve istenilen kriterleri sağlayan adaylar arasından seçilenler, 2 ay süreyle bilimsel ziyaret kapsamında burslu olarak gönderilecektir. Programının üçüncü aşaması (2016) yine 1 yıl sürecektir, aynı anda 2 kişi olmak üzere toplam 12 KBB uzmanı gönderilecektir. Bu amaçla TKBBBBCD Yönetim Kurulu’nun 11 Kasım 2015 tarihli kararı ile; yol, konaklama ve yemek masrafları dikkate alınarak kişi başı 3500 ABD Doları eğitim bursu sağlanacaktır. Burs ödemesi uçuş tarihinden 15 gün önce peşin olarak tek seferde yapılacaktır ve herhangi bir sebeple kesinlikle ek ödeme yapılmayacaktır. Program bursiyerlerinin 2 aylık sürenin tamamını değerlendirmesi, ve bu dönem içindeki aktivitelerini Pittsburgh program direktöründen alacağı belge/sertifika ile Baş Boyun ve Tiroid Cerrahisi Okul Başkanına beyan etmesi beklenecektir. Herhangi bir sebeple 2 ayın tamamını program merkezinde geçirmeyen bursiyerlerden yapılan ödemenin tamamı geri talep edilecektir.
Burs programı Mart-Nisan 2016 dönemi ile başlayacak ve 2 aylık periyotlarla aşağıdaki gibi 1 yıl devam edecektir:

 • Mart-Nisan 2016 (2 kişi)
 • Mayıs-Haziran 2016 (2 kişi)
 • Temmuz-Ağustos 2016 (2 kişi)
 • Eylül-Ekim 2016 (2 kişi)
 • Kasım-Aralık 2016 (2 kişi)
 • Ocak-Şubat 2017 (2 kişi)

Pittsburgh Üniversitesi Burslu Ziyaret Programı Başvuru Kriterleri

 1. En az 2 yıllık Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı olmak
 2. Başvuru tarihinde Üniversite Kliniği veya Eğitim Hastanesi’nde çalışıyor olmak
 3. 40 yaşın altında olmak
 4. İngilizce düzeyi ÜDS veya KPDS “75” ve üzeri olmak
 5. Geçerli KBB yeterlik belgesi sahibi olmak

Pittsburgh Üniversitesi Burslu Ziyaret Programı Başvuru Belgeleri

 1. İstenilen kriterleri sağladığını ifade eden başvuru dilekçesi (adres, cep telefonu, e-posta adresi ve dönem tercihlerini de içerecek şekilde)
 2. KBB uzmanlık belgesi ve yeterlik belgesi fotokopisi
 3. İngilizce sınav sonuç belge fotokopisi
 4. Çalıştığı kurumdan aldığı resmi belge (çalıştığı kurum ve pozisyonunu gösteren)
 5. Çalıştığı anabilim dalı/klinik başkanı/eğitim sorumlusundan alınan ve adayın anabilim dalı/klinik baş boyun cerrahisi programına beklenen katkısı ve klinikte bu programı devam ettirecek olduğunu gösteren yazı
 6. İki adet akademik referans mektubu (en az biri çalıştığı klinikten)
 7. Özgeçmiş ve bilimsel eserler listesi (CV) (Türkçe ve İngilizce). CV’ler aynı zamanda aşağıda belirtilen e-posta adresine de “Word” formatında gönderilmelidir.

Değerlendirme:
Başvurular TKBBBBCD Başkanı, Genel Sekreteri, Muhasip Üyesi, KBB Okulları Başkanı, Baş Boyun ve Tiroid Cerrahisi Okul Başkanı’ndan oluşan bir komisyon tarafından değerlendirilip bursiyerler belirlenecektir

 1. Başvuru süresi 11 Ocak 2016 saat 17.00’de sona erecektir. İstenilen tüm belgelerin kargo veya posta ile aşağıda adresi belirtilen TKBBBBC Derneği merkezine gönderilmesi gerekmektedir. Adaylar başvuru dilekçelerine gitmek istedikleri dönemi 1., 2. ve 3. tercih şeklinde belirtmelidir.
 2. Başvurular 2 hafta içinde değerlendirilip 25.01.2016’da TKBB-BBCD web ve Baş Boyun ve Tiroid Cerrahisi Okulu web sayfasında ilan edilecektir.
 3. Pittsburgh Üniversitesi sekreteryası ile yapılan görüşmeler sonucunda en ekonomik konaklamanın hastaneye yürüme mesafesinde bulunan konuk evlerindeki 2 kişilik odalarda yapılması uygun görülmüştür.Bu yerler adaylara önerilecek ancak konaklama yeri seçimi konusunda bursiyerlerin tercihi öncelikli olacaktır.
 4. Aynı anda gidecek olan bursiyerlerin aynı odada kalmalarına engel bir durum olmaması konusuna özen gösterilecektir.

 

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Başkanı
Prof. Dr. Metin Önerci

Kulak Burun Boğaz Okulları Başkanı
Prof. Dr. Hakan Korkmaz

 
Başvuru adresi:
TKBBBBC Derneği Merkezi
Nish İstanbul İş Merkezi

Çobançeşme Sanayi cad. No:11 
Nish İstanbul A Blok Daire:8
YeniBosna- İstanbul

Tel: 0 530 265 30 00
e-posta: kbb@kbb.org.tr

 

REVİZYON DURUMU

Revizyon
No

Revize
Edilen
Sayfa

Revize
Edilen
Madde

 

Yapılan Revizyon Detayı

Revizyon Tarihi