Rinoloji-Rinoplasti-Alerji-Uyku Okulu 2015-2016 yılı öğrenci kayıtlarına başlamıştır

Rinoloji-Rinoplasti-Alerji-Uyku Okulu 2015-2016 yılı öğrenci kayıtlarına başlamıştır

Rinoloji-Rinoplasti-Alerji-Uyku Okulu 2015-2016 yılı öğrenci kayıtlarına başlamıştır

Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği (TKBBBBCD) bünyesinde oluşturulan Rinoloji – Rinoplasti - Alerji - Uyku Okulu (RRAUO), Türk Kulak Burun Boğaz (KBB) uzman hekimlerinin Rinoloji - Rinoplasti - Uyku Hastalıkları ve Alerji konularında bilgi düzeylerini arttırmak, klinik uygulamalarına ve akademik gelişmelerine destek olmak amacıyla kurulmuştur. Okulumuz, ilk iki yıl çalışmalarını başarı ile tamamlamasının ardından, üçüncü yıl öğrencilerini 

kabul etmek için hazırdır.  2015-2016 yılı eğitim programı kurslar, klinik ziyaretleri, kadavra diseksiyonu, eğitim ve bilimsel araştırma amaçlı faaliyetlerden oluşacaktır.

Rinoloji – Rinoplasti - Alerji - Uyku Okulunda ÖĞRENCİ olmak isteyen meslektaşlarımızın taleplerini ileten bir elektronik postayı aşağıdaki belgelerle birlikte 15 Kasım 2015 gününe kadar sercangode@yahoo.com elektronik posta adresine göndermeleri rica olunur.

- Güncel İletişim Bilgileri: Cep Telefonu, Elektronik Posta, Güncel Kurum Bilgileri

- Detaylı Özgeçmiş: Rinoloji – Rinoplasti - Alerji - Uyku alanındaki çalışmaların ve katılınan bilimsel etkinliklerin özellikle belirtildiği özgeçmiş

- KBB uzmanlık belgesi

- Çalıştığı kurum amirinden (Dekan, Bölüm Başkanı, Eğitim Sorumlusu, Başhekim veya Mesul Müdür) alınacak okula katılabileceğine dair yazı

- KBB Yeterlik Belgesi ya da Yeterlik Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçları

- İngilizce dil bilgisi durumunu belgeleyen sınav sonuç belgesi Öğrenci seçimi sıralamasında Yeterlik Belgesi sahibi adaylara, Eğitim kliniğinde çalışmakta olan adaylara, daha önce Rinoloji – Rinoplasti - Alerji - Uyku alanlarında yayın – çalışması olan adaylara ve İngilizce dil bilgisi iyi olan adaylara öncelik tanınacaktır.

- Kabul edilecek adayların kadavra diseksiyon eğitiminin tamamına, teorik eğitimlerin en az %70’ine, klinik ziyaretlerin en az %80’ine katılımları zorunlu olup, kendileri için belirlenecek bir konuda da bilimsel bir sunum hazırlama yükümlülükleri bulunmaktadır.

Öğrencilik talepleri okul yönetimi tarafından titizlikle incelenecek, 2015-2016 eğitim dönemi için 15 öğrenci belirlenecektir.

Bilgilerinize saygılarımızla arz ederiz.

Prof.Dr. Bülent Karcı – Başkan

Dr. Sercan Göde – Başkan Yardımcısı