KBB Okulları Başkanın Yazısı

Değerli meslektaşlarım,

İlk olarak 2010 yılında yönetim kurulunda dile getirilen KBB okulları fikri, 2012 yılında “ Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun cerrahisi alanınında sürekli eğitim yoluyla; halk sağlığının koruması, hastalıkların tanı ve tedavisi, bilimsel araştırma projelerinin ve akademik gelişmelerin desteklenmesi ve başarısı amacıyla hedef kitlede teorik ve pratik tıbbi bilginin en üst düzeyde sağlanması” amacı ile Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun cerrahisi  derneğinin yönetim kurulunun 24 Kasımda aldığı karar ile kuruldu. Halen Baş Boyun ve Tiroid Cerrahisi, Laringoloji ve Foniatri,  Otoloji ve Nörootoloji, Rinoloji-Rinoplasti Alerji ve  Uyku ve Yüz Plastik Cerrahisi okulu olmak üzere beş alt dalda hizmet vermektedir.

Kurulduğu günden bu güne kadar okulların kurumlaşmasını ve Türkiye’de saygın bir yere gelmesini sağlayan başta şimdiye kadar okullar başkanlığını yürüten Prof.Dr. Hakan Korkmaz ve Prof. Dr. Ahmet Ömer İkiz olmak üzere  tüm okul başkanlarımıza ve eğitime katkıda bulunan tüm hocalarımıza  teşekkür ederim.

Okulumuz hedef kitle olarak KBB uzmanlarını belirlemiş ve bugüne kadar yüzlerce KBB uzmanına bir yıllık sertifikalı eğitim vermiştir. Eğitim Programı içinde Teorik dersler, Klinik ziyaretleri ve taze donmuş kadavralarda disseksiyonuiçermektedir.Önümüzdeki günlerde teorik eğitimi web tabanlı olarak üyelerimize yıl boyu eğitim vermeyi planlamaktayız. Umarım kısa zamanda hayata geçirebiliriz.

Okullarımıza maddi ve manevi bütün desteği veren başta dernek başkanımız Prof. Dr. Özgür Yiğit olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine, başkan yardımcıları  Prof. Dr. Erol Keleş ve Doç. Dr. Görkem Eskiizmir’ e en içten duygularımla teşekkür ederim. Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle.

Dr.İsmail Topçu

KBB okullar Başkanı

 LookUs & Online Makale